NLP Grup Eğitim

5 Günde İngilizce

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

Yıllardır öğrenmeye çalıştığınız bu dili sadece yedi tam günde konuşma edinimi kazanmak isterseniz ; diğer kursların gramer öğreterek 3-4 ayda vermeye çalıştığı bir kuru sadece 7 günde bilinçaltı yöntemlerle ve hipnoz desteğiyle konuşmak ister misiniz…

Yabancı dil öğreniminde pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ortak bir nokta vardır. Gramer temelli İngilizce öğrenmek. Daha ortaokul sıralarında kazandığımız bu olumsuz alışkanlık, dil öğrenimine yıllarımızı verdiğimiz halde belirli bir seviyenin üzerine çıkmamızı engellemiştir.

NLEP (NEURO LANGUAGE ENGLISH PROGRAMMING)

NLP teknikleri ile İngilizce eğitimimiz dilin bir bütün olarak kavranmasına yönelik farklı bir metotla verilmektedir (tümden gelim yada tüme varım yöntemleri içermiyor)

Yoğun çalışma temposu içerisinde İngilizce öğrenmeyi devamlı olarak erteleyenlerdenseniz, toplantılara tercüman olmaksızın katılmanızın kariyerinizde artı puan olduğuna inanıyorsanız, müşterilerle daha iyi iletişim kurabilmek, teknolojinin sürekli değiştiği ve geliştiği bir ortamda kariyer sahibi olmak ve bu kariyerde ilerleyebilmek için İngilizce öğrenmenin şart olduğunu düşünüyorsanız bu yazı sizin için yazıldı.

İngilizce’nin bir uluslararası dil olduğu ve dünyadaki çoğu insanın bu dili konuşmak istediğini söylemek mümkündür. Yabancı bir dil; insanın gerek işi veya sosyal yaşantısı gerek seyahatleri için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. İngilizceyi yurtdışına giderek öğrenmek dile yoğunlaşacağınızdan size hız kazandırır. Ya hiç İngilizce bilmiyorsanız ya da dile hakim olmak için bu kadar vakit ayırma imkanınız yoksa?

Türkiye’de dört senedir farklı bir sistemle İngilizce eğitimi veren NLP Grup özellikle çok kısa süre içerisinde İngilizceye hakim olmak isteyenlerin tercih ettiği bir eğitim programı sunmaktadır.

NLP ile hızlı İngilizce eğitimi, insanların motivasyon kaynaklarını bularak onların algılamalarını ve konsantrasyonlarını artırarak, içlerindeki öğrenme engellerini ortadan kaldırarak gerçek potansiyellerini ortaya çıkarmada ve gerçek performanslarına erişmelerini sağlamada etkindir. NLP, öğrenme sürecini hızlandırdığı gibi öğrenmeyi de etkin kılan bir sistem. NLP ve bilinç altı tekniklerin kullanıldığı İngilizce eğitimimize katılarak aynı zamanda insan aklının başaramayacağı hiç birşeyin olamayacağını, geçmişteki yersiz ve boş korkularınızdan kurtularak verimli bir şekilde İngilizce konuşabileceğinizi görebilir, dil konusundaki kaygılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Yabancı dil öğreniminde pek çok kişinin yanılgıya düştüğü ortak bir nokta vardır. Gramer temelli İngilizce öğrenmek. Daha ortaokul sıralarında kazandığımız bu olumsuz alışkanlık, dil öğrenimine yıllarımızı verdiğimiz halde belirli bir seviyenin üzerine çıkmamızı engellemiştir.

Özellikle bilinçli zihnin aktif bir şekilde kullanıldığı diğer öğrenim yöntemlerinde, edinilen becerilerin büyük bölümü kısa süreler içinde sıradanlaşacak ve bilincin tozlanmış raflarında kullanılamaz hale gelecektir. Kişi bu süreçte duyduğu ya da okuduğu bir metni anlamada çok sıkıntı çekmese de, (bilinçli algılama sürecinde tümdengelim-tümevarım metotları kısmen etkili olur) pratik konuşma esnasında böyle bir metodu kullanma şansı yoktur. Kişinin yıllarını vererek edinmiş olduğu dil becerisi pratiğe döküldüğü anda gözler tavana kayar, kan basıncı yükselir, beynimizin içinde bulunan milyarlarca neron arasından Türkçe ve İngilizce kelimeler eşleşmeye çalışır, özneler, yüklemler, etkenler, edilgenler arasında, çok iyi bildiğimizi zannetiğimiz o cümle bir türlü dudaklarımızdan dökülmez. Oysa henüz bir bebekken, nasıl da öğrenmiştik konuşmayı?
NLP GRUP Türkiye de ilk defa, sözlükleri, gramer testlerini hatta ve hatta Türkçe düşünme ve konuşma becerilerini bir kenara bırakarak, tamamıyla bilimsel bir temele dayalı olan hipnozun büyülü dünyası içinde, bilinçaltınızda tıpkı bir bebeğin anadilini öğrendiği gibi, yeni bir dilin refleksif gelişimini sağlıyoruz.

Katılımcıların, uzmanlar tarafından yapılan özel test sürecinden geçtikten sonra seviyeleri ve algılama modelleri belirleniyor. Hiç İngilizce bilmeyen kişi bu sistemle kısa süre içersinde ingilizce anlayabilir, yazabilir, okuyabilir ve konuşabilir bir seviyeye gelebilir.

NLEP (Neuro Language English Programming), NLP GRUP Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. İzinsiz Kullanılamaz.

PROGRAM HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

7 Günde nasıl bir öğrenim sürecine giriyoruz?
Program bir Cumartesi sabahı başlayıp takip eden haftanın Cuma akşamına kadar aralıksız devam eder. Eğitim her sabah 09:00 başlar, akşam saat 19:00 a kadar devam eder.

Bu yoğun süreçte öğrencilerde odaklanma ve konsantrasyon sorunu yaşamıyor musunuz?
Eğitim bilinçli zihninizden ziyade bilinçaltı zihninize yönelik verilir. Bilinçli öğrenme sürecinde, öğrenme faaliyeti katılımcının bireysel performansıyla alakalıyken, hipnotik öğrenmede sadece kendinizi programa teslim etmeniz yeterli olacaktır. Günlük program bittiğinde yorgunluktan ziyade, evinize bir su damlası kadar arınmış olarak gitmeniz mümkündür.

Hipnotik Öğrenme kavramını açabilir misiniz?
Biz buna eğitim içersinde “gözler kapalı süreç” diyoruz. Günlük yaşantımızda gerek şuurlu kısmımız, gerekse bilinçaltımız bir çok uyarıya maruz kalır. Özellikle gece uyuduğumuzda, yani şuurlu kısmımız kapattığımızda, bilinçaltı çalışmaya başlar ve gün içinde maruz kaldığımız bu bilgi yığınını derleyerek, zihnin belirli odalarına yerleştirir. İngilizce yi bilinçli kısmınızı aktif bir şekilde kullanarak öğrenmeye çalıştığınız anda, yani gramer altyapılı öğrenme sürecinde, bilinçaltınız gün içinde almış olduğunuz bu bilgileri anlamlandırmada sıkıntı yaşayacak ve sizin için gerekli olan bir çok bilgiyi hafızanızın uçsuz bucaksız çöplüğüne geri gönderecektir. Oysa ki bilinçaltına direkt olarak yerleştirilen bir bilgiyi, zihninizin böyle bir ayıklama sürecinden geçirmesine gerek kalmayacak ve çok daha kalıcı bir öğrenme sağlanmış olacaktır.

Bilinçaltına nasıl giriyorsunuz?
Eğitmenlerimiz arasında, Uzman psikolog, Psikoterapist ve NLP uzmanları bulunmaktadır. Bu uzmanlar günün belirli saatleri, öğrenci ve grubun durumuna göre, gerek bire bir, gerekse toplu çalışmalar yaparak transın büyülü dünyasında küçük yolculuklar yapmanızı sağlar.

Transa girdiğim anda hiçbir şeyin farkında olmayacak mıyım?
Bilakis trans esnasında, görsel, işitsel ve dokunsal algılarınız açılarak yaşamsal farkındalığınız artırılacak ve çok daha etkin bir öğrenme sürecine dahil olacaksınız. Uygulamada normalde 4 aşamadan oluşan transın 2. aşaması bizim için yeterli olacaktır. Çok özel bir durum olmadıkça daha derinlere inmeye gerek yoktur. Bu nedenle trans esnasında, çevrenizden gelen tüm sesleri, duyar ve algılarsınız, ancak aynı zamanda bilinçaltınızda aktif bir şekilde çalışmaya başlar.

Hipnozun yan etkileri ya da zararları var mıdır?
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, burada sizin istemediğiniz hiçbir şey size yaptırılamaz. Hipnoz seanslarında kişi,öyle filmlerde gördüğünüz gibi tam bir şuur kaybına uğramaz. Uzmanlar bilinçaltınızı aktif hale getirilerek, dil öğrenimi, özgüven sağlama, öğrenme sorunları, motivasyon ve konsantrasyan gibi konularda bilinçaltınıza telkinlerde bulunulur. Bu işlemlerin, psikoloji ve fizyolojinize en küçük bir olumsuz etkisi olmaz. Hatta bedensel ve ruhsal rahatlamayı sağladığı için sosyal hayatınızda da ciddi bir yaşamsal esneklik sağlar.

Eğitimlerinize herkes katılabiliyor mu?
Hayır. Katılımcılarımızı eğitimlerimize davet etmeden belirli testlerden geçiririz. Öncelikle, kişinin algısal yeteneklerini (İşitsel, görsel dokunsal) değerlendirdiğimiz bir teste tabi tutarız. Ardından pratik İngilizce konuşma ve algılama becerileri test edilir. Bunun yanında bir dili öğrenmenin, bir kültürü öğrenmek olduğunu düşüncesiyle, en az Lise mezunu yetişkinler aradığımız kriterlerdir. Ayrıca hamile, anti-depresan ilaç kullanan, alkol-uyuşturucu bağımlısı kişileri programa dahil etmiyoruz.

Başarıyı garanti ediyor musunuz?
Eğitim öncesinde uygulamış olduğumuz testler; katılımcı adaylarının algılama ve İngilizce konuşma becerileri üzerinde oldukça kesin sonuçlar vermektedir. Bu test sonuçlarına göre, eğitim öncesinde bulunduğunuz seviye ve eğitim sonrasında geleceğiniz seviye, size özel hazırlanan eğitim haritasında açık bir şekilde tarafınıza bildirilir. Ayrıca eğitim esnasında, katılımcının bireysel bir performans göstermesine (ev ödevi) gerek yoktur. Öğrenme tamamıyla uzmanların gözetiminde eğitim binasının içinde gerçekleşir. Yani klasik öğrenme metotlarının aksine, Türkiye de ilk defa, tüm öğrenme sorumluluğunu üzerine almış bir öğretim sistemiyle karşı karşıyasınız.