NLP Grup Eğitim

IELTS (THE INTERNATONAL ENGLISH TESTING SCHEME)

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

IELTS HAZIRLIK KURSU
IELTS akademik hazırlık sınavı Kanada, Amerika Yeni Zelanda, Avusturalya ve İngiltere’de üniversitelere girmek için gereklidir. IELTS genel sınavı bu ülkelerde göçmen yerleştirme amacıyla da kullanılır.
Intermediate seviyesinde olanlara verilecek özel 108 akademik saati kapsar. Ve sizin lELTS’den 6.5 puan ya da yukarısını alabilmenizi sağlar. Bu ortalama puan İngilizce konuşan ülkelerde üniversiteye giriş için yeterlidir. Bununla birlikte öğrenme stratejilerini öğreneceksiniz ki bu size akademik performansınızı her dilde geliştirme imkanı verecektir. Ayrıca 5.5 puan alan öğrenci Türkiye’deki Üniversitelerin hazırlık seviyesindeki sınıflarını almalarına gerek kalmaz.

Bu kursa katılmak için, intermediate seviyesinde olmanız yeterlidir.

-IELTS özel amaçlı bir program olduğu için sadece talep üzerine açılır (en az 4 kişilik bir talep olduğunda) veya özel ders şeklinde de yapılabilir. Daha detaylı bilgi için lütfen eğitim danışmanı arkadaşlarımızdan yardım isteyiniz.
– Süresi normal bir seviye programı kadar olup toplam 96 saatten oluşmaktadır.
– Programa katılabilecek öğrencilerin mutlaka upper-intermediate seviyesi olarak adlandırdığımız 4. seviyeyi bitirmiş veya advance denen 5. seviyede olması gerekir.

IELTS NEDİR?
IELTS sınavı İngiltere ve Avustralya’da ağırlıklı olarak geçerli olan fakat günümüzde Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede sonuçları kullanılan bir İngilizce seviye belirleme sınavıdır. Bu sınava hem üniversite, master ve doktora gibi akademik eğitim almak isteyen öğrenciler hem de burs basvurusundan vatandaşlık ve göçmenlik gibi çok çeşitli amaçları olan kimseler de IELTS sınav skoru isteyen kurumun talepleri doğrultusunda girerler.