NLP Grup Eğitim

İngilizce Eğitiminde Sıkça Sorulan Sorular

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

Hipnozla ingilizce yönteminin avantajı nedir?

Kalıp öğrenmeyi ortadan kaldırır.
Eğitim süresini dörtte bir zamana indirir.
Dilin mantığını ezbere gerek kalmadan verir.
Algılama ve buna bağlı olarak konuşma becerilerini çok hızlı geliştirir.
Özellikle yetişkinlerde yaşanan konsantrasyon ve motivasyon sorunlarını ortadan kaldırır.
İngilizce bilgisine sahip olup da, konuşma konusunda güvensizlik yaşayanlara pozitif telkin yöntemiyle çözümler üretir.

Hipnozla ingilizce yöntemi kaç kurdan oluşuyor?

Dilde kur sistemi öğrenciden çok, kurumun ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Kurların ve düzeylerin fazlalığı, kursların sınıf oluşturma sorununa bir çare olarak düşünülmüştür. Dil bir bütündür. Konuşurken “benim kurum şu, lütfen o kurdan konuşun,” denemez. Bu nedenle NLP GRUP’da kur düzeni, diğer İngilizce ve dünyadaki dil eğitim kurumları gibi 5 ana seviyeden oluşur.

Bu 5 düzey ne kadar zaman alıyor?

Eğitim sistemiyle, başlangıç düzeyindeki bir öğrenci 7 günden oluşan 6 ayrı eğitim kampına dahil olarak, iki buçuk ay kadar kısa bir sürede upper-intermediate düzeyde konuşma, algılama ve yazma becerisine sahip olur.

İlk düzey sonunda ne kadar İngilizce biliyor olacağım?

İlk düzeyi bitiren öğrenciler dünyanın her yerinde temel ihtiyaçlarını giderecek düzeyde, anlama, konuşma ve yazma becerilerine sahip olurlar.

Diğer kurslardan farkınız nedir?

Pek çok dil kursunun açılması ile fiyat ve kalite açısından alternatiflerin bulunması öğrenci adaylarının bu soruyu sormasını gerektirmektedir. Özellikle Türkiye gibi bir ülkede, kişilerin yıllarını vererek yabancı dil eğitiminde istdeği sonuçları alamaması, 7 günde dil gelişiminde ciddi bir ivme kazandırmayı idda eden bir kuruma yönelen soruları da yoğunlaştırmaktadır. Bunun cevabını, hem sistemimizdeki dil öğreniminde devrim niteliğindeki farklılıklar hem de kurum olarak kalite politikamızla açıklayabiliriz. Kurumumuzda, titiz araştırmalar sonucunda seçilen en iyi ve profesyonel eğitim kadrosu ile çalışılmaktadır. Kurumumuzu farklı kılan en önemli kriter budur. Ayrıca sınıflarımızın teknoloji ve konforu bir arada sunan düzeni, ders aralarında öğrencilerimizin rahat edeceği standartlarda bizi diğer kurslardan farklı yapan özelliklerimiz arasında yer almaktadır. Sistem olarak bakıldığında, kurumumuza başvuran katılımcılarımızın büyük bölümü, hayatında bir çok başarıyı elde etmiş, ancak İngilizce konusunda aynı başarıyı yakalayamamış kişilerden oluşmaktadır. Bu nedenle eğitim sistemimiz sadece İngilizce öğretmeye yönelik değil, katılımcıların bireysel öğrenme startejilerini belirlemede uyguladığı bilinçaltı tekniklerle de fark yaratmaktadır.

Grubumda uyum sorunu yaşar mıyım?

Bir grubun başlangıçta mutlaka “uyumlu” olması, yabancı dil öğretiminin doğası gereğidir. Ancak, başlangıçta “uyumlu” olan bir grupta, zaman içinde, bireylerin bilinçaltında bulunan, kullanılmayan İngilizce bilgilerinin açığa çıkması, grup içinde farklılıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenle eğitim öncesi süreçte, uzmanlarımızla yapılan karşılıklı testler ve kişilerin daha önceki İngilizce deneyimleri bizim için çok önemlidir. İlerde oluşacak olası bir kur seviye sıkıntısını, henüz eğitim öncesi süreçte control altına almış oluyoruz.

Seviyeme uygun bir eğitim alabilirmiyim?

Dil eğitiminde katılımcıların başarılı olabilmesi için doğru bir seviye tespiti en az eğitim kadar önemli bir konudur. İngilizce eğitim veren kurumların birçoğunun kur sistemin ticari kaygılarla düzenlenmiş olmasından dolayı gerçekçi bir seviye analizi ancak NLP GRUP’ un kullanmakta olduğu; yazılı, sözlü ve algılama becerilerinizin (işitsel, görsel, dokunsal) karşılıklı olarak test edildiği seviye tespit sınavları analiz edilebilinir.

Niçin Türk & yabancı öğretmenler?

Ülkemizde yabancı dili kullanabileceğimiz imkanlar henüz yeterli değil. “Pratik yapamama” sıkıntısını bir dili geliştirmede en büyük engelimizdir. Ayrıca bir dili tek bir ağızdan ve tek bir şiveden öğrenmek, özellikle farklı ülkelerde konuşulan İngilizce’ yi algılamakta ciddi sıkıntılar doğurabilir. Bu nedenle NLP GRUP, eğitimlerinde gün içersinde yerli ve yabancı uzmanlardan oluşan, en az 4 farklı eğitmen kullanarak, İngilizce’ nin en sık kullanılan aksanlarında uzmanlaşmanızı sağlayacaktır.

7 Günde nasıl bir öğrenim sürecine giriyoruz?

Program bir Cumartesi sabahı başlayıp takip eden haftanın Cuma akşamına kadar aralıksız devam eder. Eğitim her sabah 09:00 başlar, akşam saat 21:00 e kadar devam eder. Bu yoğun süreçte öğrencilerde odaklanma ve konsantrasyon sorunu yaşamıyor musunuz? Eğitim bilinçli zihninizden ziyade bilinçaltı zihninize yönelik verilir. Bilinçli öğrenme sürecinde, öğrenme faaliyeti katılımcının bireysel performansıyla alakalıyken, hipnotik öğrenmede sadece kendinizi programa teslim etmeniz yeterli olacaktır. Günlük program bittiğinde yorgunluktan ziyade, evinize bir su damlası kadar arınmış olarak gitmeniz mümkündür.

Hipnotik Öğrenme kavramını açabilir misiniz?

Biz buna eğitim içersinde “gözler kapalı süreç” diyoruz. Günlük yaşantımızda gerek şuurlu kısmımız, gerekse bilinçaltımız bir çok uyarıya maruz kalır. Özellikle gece uyuduğumuzda, yani şuurlu kısmımız kapattığımızda, bilinçaltı çalışmaya başlar ve gün içinde maruz kaldığımız bu bilgi yığınını derleyerek, zihnin belirli odalarına yerleştirir. İngilizce yi bilinçli kısmınızı aktif bir şekilde kullanarak öğrenmeye çalıştığınız anda, yani gramer altyapılı öğrenme sürecinde, bilinçaltınız gün içinde almış olduğunuz bu bilgileri anlamlandırmada sıkıntı yaşayacak ve sizin için gerekli olan bir çok bilgiyi hafızanızın uçsuz bucaksız çöplüğüne geri gönderecektir. Oysa ki bilinçaltına direkt olarak yerleştirilen bir bilgiyi, zihninizin böyle bir ayıklama sürecinden geçirmesine gerek kalmayacak ve çok daha kalıcı bir öğrenme sağlanmış olacaktır.

Bilinçaltına nasıl giriyorsunuz?

Eğitmenlerimiz arasında, Uzman psikolog, Psikoterapist ve NLP uzmanları bulunmaktadır. Bu uzmanlar günün belirli saatleri, öğrenci ve grubun durumuna göre, gerek bire bir, gerekse toplu çalışmalar yaparak transın büyülü dünyasında küçük yolculuklar yapmanızı sağlar.

Transa girdiğim anda hiçbir şeyin farkında olmayacak mıyım?

Bilakis trans esnasında, görsel, işitsel ve dokunsal algılarınız açılarak yaşamsal farkındalığınız artırılacak ve çok daha etkin bir öğrenme sürecine dahil olacaksınız. Uygulamada normalde 4 aşamadan oluşan transın 2. aşaması bizim için yeterli olacaktır. Çok özel bir durum olmadıkça daha derinlere inmeye gerek yoktur. Bu nedenle trans esnasında, çevrenizden gelen tüm sesleri, duyar ve algılarsınız, ancak aynı zamanda bilinçaltınızda aktif bir şekilde çalışmaya başlar.

Hipnozun yan etkileri ya da zararları var mıdır?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, burada sizin istemediğiniz hiçbir şey size yaptırılamaz. Hipnoz seanslarında kişi,öyle filmlerde gördüğünüz gibi tam bir şuur kaybına uğramaz. Uzmanlar bilinçaltınızı aktif hale getirilerek, dil öğrenimi, özgüven sağlama, öğrenme sorunları, motivasyon ve konsantrasyan gibi konularda bilinçaltınıza telkinlerde bulunulur. Bu işlemlerin, psikoloji ve fizyolojinize en küçük bir olumsuz etkisi olmaz. Hatta bedensel ve ruhsal rahatlamayı sağladığı için sosyal hayatınızda da ciddi bir yaşamsal esneklik sağlar.

Eğitimlerinize herkes katılabiliyor mu?

Hayır. Katılımcılarımızı eğitimlerimize davet etmeden belirli testlerden geçiririz. Öncelikle, kişinin algısal yeteneklerini (İşitsel, görsel dokunsal) değerlendirdiğimiz bir teste tabi tutarız. Ardından pratik İngilizce konuşma ve algılama becerileri test edilir. Bunun yanında bir dili öğrenmenin, bir kültürü öğrenmek olduğunu düşüncesiyle, en az Lise mezunu yetişkinler aradığımız kriterlerdir. Ayrıca hamile, anti-depresan ilaç kullanan, alkol-uyuşturucu bağımlısı kişileri programa dahil etmiyoruz.

Başarıyı garanti ediyor musunuz?

Eğitim öncesinde uygulamış olduğumuz testler; katılımcı adaylarının algılama ve İngilizce konuşma becerileri üzerinde oldukça kesin sonuçlar vermektedir. Bu test sonuçlarına göre, eğitim öncesinde bulunduğunuz seviye ve eğitim sonrasında geleceğiniz seviye, size özel hazırlanan eğitim haritasında açık bir şekilde tarafınıza bildirilir. Ayrıca eğitim esnasında, katılımcının bireysel bir performans göstermesine (ev ödevi) gerek yoktur. Öğrenme tamamıyla uzmanların gözetiminde eğitim binasının içinde gerçekleşir. Yani klasik öğrenme metotlarının aksine, Türkiye de ilk defa, tüm öğrenme sorumluluğunu üzerine almış bir öğretim sistemiyle karşı karşıyasınız.