NLP Grup Eğitim

Telefonda İngilizce Eğitimi

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMEK ARTIK ÇOK KOLAY!
NLP GRUP’UN KONUŞMA ODAKLI OTURUMLARINA KATILIN
DİLEDİĞİNİZ YERDEN RAHATÇA PRATİK YAPABİLMENİN KEYFİNE VARIN.
İLGİ ALANLARINIZA YÖNELİK, KONUŞMAK İSTEDİĞİNİZ KONULARLA İLGİLİ, SİZE ÖZEL HAZIRLANACAK OTURUM MATERYALLERİ İLE ANADİLİ İNGİLİZCE OLAN DENEYİMLİ, ANLAŞILABİLİR İNGİLİZCEYE SAHİP EĞİTMENLERLE ONLINE VE BİRE BİR SOHBET EDEREK, İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRİN.
TEST ÇÖZMEKTEN, BOŞLUKLARI DOLDURMAKTAN SIKILDIYSANIZ, VE KONUŞMAK İSTİYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ.

NLP GRUP’ un Türkiye de ilk ve tek olan bu uygulaması, özellikle işlerinin yoğunluğu yüzünden kurslara, gidemeyen ve İngilizceyi sıfırdan öğrenmekten çok geliştirmek isteyen kişilere yönelik olarak hazırlanmış, özel içerik ve yöntemlerin uygulandığı bir programdır.
Bu programdan faydalanan katılımcılarımız;

KURSA GİTMEZLER,
KİTAPLA, NOTLARLA, TESTLERLE UĞRAŞMAZLAR,
İLGİ ALANLARINA YÖNELİK KONULARDA ÖZEL EĞİTİM ALIRLAR,
UZMAN EĞİTMEN VE PROFESYONELLERLE ÇALIŞIRLAR,
DİLEDİKLERİ ZAMAN, DİLEDİKLERİ YERDEN ÇALIŞABİLİRLER,
KONUŞURLAR, TARTIŞIRLAR, PAYLAŞIRLAR,
OTURUMLARDAN SONRA KAYITLARINI DİNLERLER,
OTURUM KAYITLARINDAKİ DİL KULLANIMLARINA DAİR DEĞERLENDİRMEYİ AYRINTILI BİR RAPOR OLARAK ALIRLAR,
TOPLU ÖDEME YAPMAZLAR,
OTURUM BAŞINA, KATILDIKLARI KADAR ÜCRET ÖDERLER.

Telefonda verdiğimiz üç farklı kurs çeşidimiz vardır:

• LEVEL ALFA
Bu eğitim modülü, temel İngilizce veya bunun üzeri herhangi bir seviyedeki herkesin seviyesine uygun öğrenim görebileceği bir modüldür. Öğrenci ve öğretmene e-posta veya faks yoluyla gönderilebilecek ödevlere ek olarak standart bir ders kitabı kullanılır. Bu kursun süresi sizin şu anki seviyenize ve İngilizce’ nizi ne kadar ilerletmek istediğinize bağlı olarak değişebilir.

• LEVEL BETA
Bu modülde, soru sorma ve cevaplama, açıklığa kavuşturma ve onaylama, sayılar ve harflerle kodlama yoluyla temel bilgi alışverişi, randevu ayarlama, dinleme ve basit notlar alma, uygun kayıtların kullanımı, kibar konuşma ve sesler gibi temel telefon becerileri üzerine odaklanmıştır. Elementary veya Pre-Intermediate seviyeleri için oldukça uygun bir modüldür.

• LEVEL TETA
Bu modül, sizin seçtiğiniz iş becerilerinden birine odaklanmış olmasının yanı sıra seçenek ALFA modülünün içerik ve dil becerilerini de kapsar. Bazı tipik örnekler; basit siparişler vermek, müşterilere işle ilgili temel konular hakkında tavsiye vermek, telefon görüşmelerinde bilgiyi özetlemek ve uygun bir e-maille cevap vermek olabilir. Intermediate seviyesi için en uygun modüldür.
• LEVEL DELTA
Bu modül, diğer modüllerin içeriğini kapsadığı gibi, İngilizce’ nin özel kullanım alanları üzerinde uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik pratik sağlamaktadır. Ayrıca program; Hazırlıklı – hazırlıksız konuşmalar, yüz yüze konuşmalar, iş konuşmaları, mülakatlar ve İngilizce’ nin deyimsel özelliklerinde oldukça kuvvteli konuşma refleksleri edinmenize yönelik bir içerikle bezenmiştir.

Kursa Nasıl Başlamalısınız? Öncelikle kurumumuzla irtibata geçerek (Bu işlemi, sağ tarafta görmüş olduğunuz “biz sizi arayalım” ya da yukarda bulunan “eğitim kayıt başvuru formunu” butonlarından yapabilirsiniz”) uluslararası alanda nitelikleri olan uzmanlarımızdan biriyle konuşma sınavını yapmanız gerekecektir. Son olarak, eğitim danışmanlarımız, sizin İngilizce becerileriniz ve İngilizce hedeflerinizle ilgili olarak bir eğitim haritası oluşturur. Bu işlemlerden sonra, hedeflerinize uygun bir eğitmen atanarak eğitmenlerinize başlanır. Normalde öğrenciler telefonda her hafta 30’ar dakikalık üç veya dörder ders alırlar.
Nasıl?
1. Oturumlarımızda kullanılan ÜCRETSİZ bir Internet Telefon Hizmeti olan SKYPE programını www.skype.com adresinden indirip kendinize bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekli. (Bu işlem için, e-learning teknik servisimizden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Eğitim danışmanınız konuyla ilgili sizi yönlendirecektir.)
2. Oturum bedelinizi ödedikten sonra size oturum gün ve saati ile o oturum için kullanılacak materyalin bir kopyası gönderilir. Böylece, konuşacağınız konular hakkında hazırlık yapabilir, daha rahat ve akıcı konuşabilirsiniz.
3. Ayarlanan saatte yabancı eğitmenimizle oturuma başlarsınız. Anlayabileceğiniz hız ve aksanla konuşan eğitmenlerimiz yardımı ile rahat rahat konuşup, tartışabilirsiniz. Paylaşılabilen tarayıcı uygulaması sayesinde, internette kaynak olarak kullanılabilecek sayfaları beraber görüntüleyebilir ve yorumlayabilirsiniz. Video ve sesli materyallerin de kullanıldığı oturumlarda sizi özellikle konuşmaya yönlendirecek konular çerçevesinde İngilizce konuşabilme konusunda kendinize olan güveninizi arttırabilirsiniz.
4. Oturumdan sonra size göndereceğimiz kaydınızı dinleyebilir, performansınızı kendiniz de değerlendirebilirsiniz.
5. Özellikle telaffuz konusunda yardıma ihtiyacınız olabileceğinizi düşündüğümüz noktalar hakkında isteğiniz üzerine uygun bir vaktinizde sizi arayabiliriz. Bu sayede eksiklikleriniz, hatalarınız hakkında yazılı raporumuza ek olarak İngilizce öğretmenlerimizden Türkçe-İngilizce Canlı Yardım da alabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

SORU: Herhangi bir bilgisayar programı kullanmama gerek var mı?

CEVAP:
Evet, oturumlarımız dünyada yüzmilyonlarca insan tarafından kullanılan, dünyanın her yeri ile telefon netliğinde ücretsiz konuşmanızı sağlayan Skype programı vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu programı, www.skype.com adresinden ücretsiz olarak birkaç dakikada bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu işlem için, eğitim danışmanınız sizi ücretsiz olarak e-learning teknik servisimize yönlendirecektir..

SORU: Herhangi bir ekipman kullanmama gerek var mı?

CEVAP:
Evet, Skype’ı kullanarak eğitmenlerimizle konuşabilmeniz için internete bağlanabilen bir bilgisayar, kulaklık/mikrofon setine ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca kullanılan mikrofonlar ve USB ile çalışan kulaklık setleri oturum ses kalitesini olumsuz etkilediğinden, jaklı girişi olan ve bütün olarak satılan setlerden bir tane temin etmeniz gerekmektedir. Bu tür setler, hemen hemen her bilgisayar malzemesi satan mağazalardan yaklaşık 30 YTL’ye temin edilebilir.

SORU: Her seviyeden İngilizce bilen bu programa katılabilir mi?

CEVAP:
Programımız duyduğu İngilizcenin genel hatlarını anlayan, yani bir anlamda İngilizce temeli olup da konuşma konusunda sıkıntı çeken ya da konuşma pratiği yapmak isteyen katılımcılar için uygun bir tercihtir.

SORU: Nasıl bir yöntem uygulanıyor?

CEVAP:
İhtiyaç ve ilgi duyduğunuz alanlar çerçevesinde, size özel içerik veya Genel İngilizce konusunda hazırlamış olduğumuz konular dahilinde, eğitmeninizle sizin konuşmanıza, fikir alışverişinde bulunmanıza olanak tanıyan içerik ve yöntemler kullanılmaktadır. Bir kaç adımdan oluşan bu materyaller, özellikle ilk oturumlarda kendinizi daha rahat ifade edebilmeniz ve isterseniz bir hazırlık yapabilmeniz amacı ile oturumlardan önce size gönderilmektedir. Gayet açık ve yönlendirici bir şekilde ifade edilen direktifler doğrultusunda ne yapmanız gerektiği konusunda sıkıntı duymayacaksınız.

SORU: Katılımcı Profiliniz Kimlerden Oluşmaktadır?

CEVAP:
NLP GRUP’in katılımcıları genellikle işleri dolayısıyle zaman sıkıntısı çeken, çalışan kesimden oluşmaktadır. Bu sebeple ek ödev verilmesi uygun görülmemektedir. Katılımcıların tek ödevi kendilerine oturumdan önce gönderilecek materyali dikkatlice gözden geçirmeleri ve tavsiye edilen küçük bir hazırlık yapmaları. Ancak yine de ek ödev almak isterseniz, bu konuda size yardımcı olabileceğimizden şüpheniz olmasın.

SORU: Hep aynı eğitmenle mi çalışacağım?
CEVAP:
Bu size bağlı. Eğer farklı eğitmenlerle de konuşmak isterseniz, eğitim danışmanınız durumunuza göre ayarlama yapacaktır.

SORU: Ayarlanmış oturum saatimi değiştirebilir miyim?
CEVAP:
Oturum aranjmanları en az bir gün öncesinden yapılmaktadır. Eğitmenlerimizin bulunduğu ülkelerdeki saat farkları da göz önüne alındığında bu konuda fazla esneklik tanıyamıyoruz. Ancak yine de farklı bir gün veya saate ertelemek isterseniz, bize en az 12 saat öncesinden haber vermeniz gerekmektedir.

SORU: Oturumdaki ses kalitesi çok bozuk ya da başka bir teknik aksaklık olursa?

CEVAP:
Oturumların teknik sebeplerden ötürü yapılamaması halinde NLP GRUP o oturum hakkınızı saklı tutar ve isterseniz başka bir zaman için ayarlama yapar ya da paranızı size iade eder.

SORU: Oturum randevumu unuttum, ya da oturuma geç kaldım, ne olacak?
CEVAP:
Oturumlara bizi en az 12 saat öncesinden bilgilendirmeden katılmazsanız, o oturum için geçerli hakkınızı kaybedersiniz ve oturum ücretiniz iade edilmez. Ayrıca oturumlara en çok 5 dakika geç kalma hakkınız vardır. 5 dakika sonrasında eğitmenimiz oturumu yapmakla yükümlü değildir.

SORU:
Oturum için ödemeleri nasıl yapacağım?

CEVAP:
Ödemelerinizi, oturum için yapacağınız randevu talebinizden sonra e-posta ile göndereceğimiz banka hesap numaralarına EFT veya HAVALE yoluyla yapabilirsiniz. Oturum ücretleri peşin alınmaktadır. Ödeme alınmadan katılımcılara oturum materyali gönderilmez ve katılımcılar oturuma dahil edilmezler.

SORU:
Oturumlara hangi sıklıkta katılacağım?
CEVAP:

Bu da size bağlı. Randevu alarak dilediğiniz sıklıkta katılabilirsiniz. Böylece dil kurslarında yapıldığı gibi kur ya da seviye başına toplu bir ücret de ödemek zorunda kalmazsınız. NLP GRUP’la farklı yapan şeylerden biri de bu.