NLP Grup Eğitim

Bulats

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

The Business Language Testing Service (BULATS), işletme ve kurumlar için oluşturulmuş dil düzeyini ölçme sınavıdır.
Avrupa dillerinde çalışma ortamları/iş dili açısından standartları saptayan bir iş İngilizcesi sınavıdır. Avrupa Topluluğu ve ALTE (The Association of Language Testers in Europe) tarafından kabul edilmektedir. Bulats çalışanlarının dil düzeylerini güvenilir bir şekilde ölçmek isteyen işletmeler için tasarlanmıştır. Şirketler BULATS Sınavlarını, çalışanlarının İngilizce bilgi seviyelerini ölçmek için alırlar. Koşulları bakımından esnek bir sınavdır; şirketlerin seçeceği herhangi bir zamanda yapılabilir,sınav bitiminden sonraki bir kaç dakika içerisinde ayrıntılandırılmış sınav sonuçları ve adayların İngilizce yeterlilikleriyle ilgili bilgi edinilebilir. Sınav işyerinizde, bilgisayar ortamında olabileceği gibi klasik yazılı şeklinde de olabilir. İş hayatlarında yabancı dili kullanan çalışanlar için konuşulan dilin düzeyini bilmek ve ölçmek çok önemlidir.
NLP GRUP bünyesinde Bulats sınavına yönelik hazırlık kursları düzenlenmektedir. NLP GRUP’da aldığınız eğitim sonucunda Bulats sınavından kolaylıkla istediğiniz puanları alabilirsiniz.
Cambridge üniversitesi tarafından hazırlanır. İş İngilizcesi Test Servisi özellikle şirketlerin ve organizasyonların ihtiyaçları noktasında kurulmuştur.
BULATS, iş ortamında İngilizce kullanan çalışanlar, dil kursunda eğitim alan öğrenci ve çalışanlar ya da profesyonel iş İngilizcesi alanlarında önemlidir.
BULATS, iş ortamına uygun,yararlı ve inanılır dil testleri,sınavların hızlı sonuçlanması,sınav sonuçlarının yorumlanması için gerekli yardım, şirketlerin dil seviyelerini belirlemede hizmet vermeyi sağlar.
BULATS, şirketler ve kuruluşlar tarafından dil değerlendirme aracı olarak kullanılmaktadır. İş hayatında, personelin ve iş başvurusunda bulunan adayların dil bilgilerini test etmek için düzenlenmiştir. BULATS ayrı ayrı veya beraber girilebilen birkaç testten oluşur: Bilgisayarlı Test hızlı ve kesin bir sonuç sunar. Standart BULATS Testi; tüm dilbilgisinin test edilmesidir. BULATS Konuşma Testi; adayla birebir mülakat yapılarak konuşma yeteneğinin test edilmesi, BULATS Yazılı Test; yazım yeteneğinin test edilmesi.
Eğer bir işverenseniz ve çalışanlarınızın İngilizce yeterliliğini güvenilir bir biçimde ölçmek isterseniz BULATS sizin ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. BULATS testleri, birebir konuşma yeterliliğini ölçen ,okuma yazmaya yönelik bilgisayar testi içeren ,farklı ihtiyaçları karşılayabilen hızlı ve güvenilir testlerdir.
BULATS testleri sunum yapabilme, iş diyalogları, telefonda mesaj bırakabilme, raporlama, planlama, müşteri hizmetleri, yönetim ve pazarlama, şirketler ve ürünler, meslek tanıtımı gibi iş hayatında kullanılan İngilizceyi kapsamaktadır.
BULATS’I kimler kullanır.

BULATS, dünya genelinde aşağıdaki firmalar tarafından kullanılmaktadır:
Alcatel BP British American Tobacco Cadbury Citibank Colgate-Palmolive Compaq Deloitte & Touche DHL Disney Eczacıbası Total General Electric GlaxoSmithKline Guinness Heinz HSBC IBM Johnson & Johnson Kodak KPMG L’Oreal Motorola Nestlé Nokia Pfizer Philips Pricewaterhouse Coopers Procter & Gamble Reuters Roche Shell Vodafone Volvo

BULATS SINAVI HANGİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILIR?
Şirkette çalışan personelin yabancı dil düzeylerini belirleme
(Dil Denetimi / Standart Test / Konuşma Testi / Yazma Testi)
Şirkete iş için başvuran adayların yabancı dil düzeylerini belirlenmesi
(Dil Denetimi / Standart Test / Konuşma Testi / Yazma Testi)
Şirket personeli için düzenlenen İş İngilizcesi Dil Geliştirme Programlarında öğrenci olacak personelin doğru düzeylere yerleştirilmeleri
Şirket personeli arasından uluslararası bir projede/eğitimde görevlendirilecek doğru kişiyi saptama
Şirket personeli için açılan Dil Kurslarının sonuçlarının ölçülmesi
Personelinize uygun dil sınavı seçiminde yardımcı olma
Dil denetmenlerinize test konusunda destek sağlama

SINAV SÜRESİ:
Bilgisayar üzerinde yapılan sınav : 45-60 dakika
Kağıt üzerinde yapılan sınav : 90 dakika
Konuşma Sınavı : 12 dakika
Yazma Sınavı : 45 dakika

BULATS’I NEREDE VE NE ZAMAN ALABİLİRİM?
BULATS sınavları ile ilgili desteği yıl içinde şirket ve organizasyonlara sunmaktayız. Sınavlar, şirketinizde veya merkezimizde uygulanabilir.

BULATS İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ NEREDEN ALABİLİRİM?
NASIL KAYIT OLABİLİRİM?
Kayıt ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle irtibat kurunuz.
Daha ayrıntılı bilgi için: BULATS websitesini ziyaret edebilirsiniz veya test ayarlamaları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bütün dil becerileri ve düzenli değerlendirme testleriyle BULATS programımız elemanlarınızı sınava en iyi şekilde hazırlamaktadır. BULATS kursunun süresi öğrencilerin seviyeleri ve hedeflerine göre değişmektedir.

BULATS NE GİBİ AVANTAJLAR SUNAR?
Faydalı ve güvenilir iş dili (İngilizce) testidir. İstediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.
Dilbilgisini en doğru ve güvenilir şekilde ölçme.
İstendiği zaman uygulanabilirlik
Hızlı test sonucu alma
Sınavı uygulayan her aday için dil profili oluşturma
Şirketlerin dil testi konusunda uygun strateji geliştirmesine yardımcı olma

BULATS ne işe yararPersonelinizi değerlendirmede:
Çalişanlariniz çeşitli pozisyonlar için yeterli İngilizce’ye sahip mi?

İşe alımlarda:
Firmanıza İş için başvuranlar yeterli İngilizce’ye sahip mi?
Personelinizin İhtiyaçlarını değerlendirmede:
Çalışanlarınızın hangisinin İngilizce eğitimine ihtiyacı var?
Eğitimlerinizi değerlendirmede:
Personelinize aldırdığınız eğitimlerin ne kadar yararlı olduğunu Cambridge Üniversitesi’nin değerlendirmesiyle kontrol etmek ister misiniz?

Kariyer gelişimi:
Terfi, ikramiye ve diğer performans yönetimi araçları için çalışanlarınızın İngilizce yeterliliklerinin bağımsız kontrolünün yapılmasını ister misiniz?