NLP Grup Eğitim

Ne Yapıyoruz? [Detaylı Bilgi]

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

NLP GRUP, yaklaşık 18 yıldır var olan bir eğitim danışmanlık firmasıdır. NLP nin açılımı ‘’Neuro Linguistic Programming’’ yani beyin dili programlama teknikleridir. Bu teknikler tamamen bilimsel olup dünyada pek çok farklı alanda kullanılan kişisel gelişim teknikleridir aslında. İnsanlar bu tekniklerden destek alarak bir konuda daha iyi daha başarılı hale gelebilirler. Aslında biz de bunda yola çıkarak yabancı dil eğitimleri ile nlp tekniklerini harmanlayarak sizlere bir program sunuyoruz kamp gibi ve böylece çok daha kısa sürede hafızada kalıcı efektif dil eğitimleri verebiliyoruz. O da şu şekilde oluyor:

Eğitimlerimiz sabah 9 da başlar, akşam 7 de biter ve 1 hafta sürer. Sınıf gidişatına ve yoğunluğuna göre program 5 günde de bitebilmekte. Gün içinde 2 yada 3 farklı yabancı eğitmen girer derslerinize farklı aksanlara alışmanız adına. Bu programı aklınızda şöyle oluşturabilirsiniz. Sizi bir öğrenciymişsiniz gibi ev ödevine ezbere testlere boğmak yerine, yada aylarca bir kuruma git gel bağlamak yerinde burada kamp gibi kısa süreli ama yoğun bir programa alıyoruz bilinçaltı tekniklerle destekleyerek, böylece hem iş hayatınızda hem sosyal hayatınızda hem de özel hayatınızda ihtiyaç duyacağınız kadar rahat ve akıcı bir konuşma anlama seviseyine ulaştırmayı hedefliyoruz. Lakin bu program yoğun olduğu kadar yorucu da. Şöyle düşünün 3 saatlik bir toplantıya girseniz insanın odağı dağılmaz mı bir yerden sonra. Peki biz burada verim kaybetmeden nasıl veriyoruz sizlere eğitim? NLP desteğiyle. Bizler aynı zamanda NLP uzmanları ile de çalışıyoruz. Yabancı eğitmenler gün içinde sizlere yoğun bir şekilde İngilizce eğitimi verirken  NLP uzmanı ile günde 2 defa NLP ve HİPNOZ seansı yapar. Her seans yaklaşık 45 er dakika sürer. Seanslar şöyle ilerler:

Bilinciniz tamamen açık, her şeyin farkındasınız yani uyutulma gibi bir durum yok. Sadece uzmanımız sizleri hafif hipnoza alarak hipnotik dil kalıplarını kullanarak bilinçaltınıza telkinlerde bulunur. Böylece sizin konsantrasyonunuz artar, İngilizce öğrenmek ile ilgili motivasyonunuz yükselir, bu seanslar hafıza lobunuza yardımcı olur, seans sırasında sizlere belli frekans aralığında olan hipnotik müzikler dinletilir böylece beynin dil bölgesi uyarılır. Burada edindiğiniz bilgilerin kalıcı hafızaya daha rahat geçmesi sağlanırken yeni bilgilere yer açılır. Müzikle beraber bir takım tekrarlar da dinletildiği için burada edindiğiniz bilgiler edinime dönüşür. Aslında bu sistem hem dil eğitimi hem de NLP desteğinin harmanlanması sayesinde yüksek verimli olur.

Avrupa dil portfolyosuna göre bir dili öğrenebilmek için 6 ana kur belirlenmiştir. 6 ana seviye. A*1 A*2 B*1 B*2 C*1 C*2,. C*2 kuru artık anadil gibi konuşur anlar hale geldiğiniz kurdur. Onun üstü business english. Bir de kişinin hiç konuşma altyapısı yoksa A*0 hazırlık kurumuz var. Toplamda 7 ana kurdan bahsedebiliriz. A*0 A*1 A*2 dediğimiz A kurları başlangıç düzey kurlardır. Yani İngilizcenin temelinin oluşturulduğu, ihtiyaç giderebildiğimiz kurlardır. B*1 B*2 dediğimiz kurlar ise orta düzey kurlardır. Yani kişi bağlaç kullanarak daha uzun cümleler kurabilir, geçmişten gelecekten umutlarından bahsederek daha rahat iletişim kurabilir yani sosyalleşebildiğimiz kurlardır. C*1 C*2 dediğimiz kurlar ise ileri İngilizce kurlarıdır. Artık kişi teknik bir konuda sunum yapabilir, bir filmi orijinal diliyle izleyip anlayabilir hale gelmektedir. Öncelikle sizlerin başlangıç seviyenizi belirleyip beklentiniz doğrultusunda kaç kur almanız gerektiğine karar vermemiz gereklidir. Bunun için yabancı eğitmenlerimizle sizlere bir seviye belirleme sınavı (sts) yapıyoruz. Eğitmen sizlere basit sorular sorarak konuşma anlama düzeyinize göre seviyenize karar veriyor. Bu testi telefonla dahi yaptırabiliyoruz. Her hafta farklı kurlar açılır şubelerimizde. Sizlerin seviyesini öğrendikten sonra size tarih paylaşıyoruz eğer uygunsanız süreç başlıyor. İstediğiniz sıklıkta istediğiniz kadar eğitim planlaması yapabiliyoruz sizlere.