NLP Grup Eğitim

Yaşam Koçluğu (Life Coaching)

ptitle-particle1
ptitle-particle2
ptitle-particle3
ptitle-particle4

İş yaşamında üst düzey yöneticilere hitap eden bu programımız…

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşam koçluğu profesyonel olarak eğitilmiş bir koçla müşterisi arasındaki ilişkidir. Koçlar her meslekten insana yardım eder ve her ilişki benzersizdir. Her durumda amaç müşterinin hedeflerine daha çok odaklanmasını ve tek başlarına yaptıklarından daha hızlı bir şekilde başarmalarını sağlamaktır. Bir koç olarak müşterinize tatmin edici, başarılı ve stressiz bir hayat için yardımcı olursunuz.

Koç eleştirmez yada yargılamaz. Müşterisini kendi büyük kişisel potansiyelini fark etmesine yardımcı olur ki buda ailenin yada arkadaşların yapabileceğinden çok fazlasıdır çünkü bunların görüşleri kendi meselelerini gölgesinde kalabilir. Koç tamamen müşterisine bağlıdır ama ileriyi rahatça görebilmek ve adım adım gelişmeyi izleyebilmek için tarafsızlığını da korur.

Terapi yada psikolojik danışmanlık genellikle geçmişe bakarak belirli bir sorun üstünde durur. Yaşam koçu daha bütünsel bir yaklaşım sergiler. Şu andan başlayarak bütün hayat durumu üzerinde durur. Koç her bir müşterisine hayatta ne istediği konusunda açık olmasına yardımcı olur ve onlara şu an bulundukları yerden gitmek istedikleri yere taşıyacak stratejiler ve taktikler önerir. Bu süreç müşterinin kişisel gelişimine yardımcı olur. Artık yalnız değillerdir, onlarla birlikte çalışacak bir müttefikleri vardır böylece daha iyi hedefler belirleyecek, ilerleme sağlayacak, zorlukları aşacak ve başarıya doğru koşacaklardır.

Koçlar rollerinden büyük tatmin duyarlar ve bunun yanında kendi kişisel gelişimlerini de ileriye götürürler.Müşteriler hayatlarının ve ilişkilerinin her alanında inanılmaz fayda görürler. Prosedür de son derce stressizdir.

Yaşam koçluğu on yıl kadar önce ABD’de ortaya çıktı. Son zamanlarda Avustralya’da da kamu ilgisi çekmeye başladı ve daha çok insan artık koçluğun kendileri için faydalarını keşfediyor. Yaşam Koçluğu Akademisi tamamen koçların ve müşterilerin ihtiyaçlarına adanmıştır.

SERTİFİKALI BİR YAŞAM KOÇU OLUN

Siz de şu “Doğal Koçlardan” mısınız?

Yeni bir kariyerin zamanı geldi mi?

Eşsiz deneyim ve beceri kombinasyonunuzu kullanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz

Dünyada bir farklılık mı yaratmak istiyorsunuz?

Koçluk en hızlı gelişen mesleklerden birisi. Giderek artarak, şirketler ve bireyler koçluğun performans ve sonuçlar üzerindeki inanılmaz etkisini tanımaya başladı. Ve pek çok insan yaşam koçu olmakla gelen bir hayat tarzını tercih etmeye başladı.

Kendi çalışma saatlerinizi seçin, Evden çalışın, Kendi iş şeklinizi geliştirin, Eşsiz becerilerinizi ve bilgi birikiminizi bütünleştirin.

O HALDE HANGİ KURSU SEÇİYORSUNUZ?
Şu an piyasada pek çok kurs var ve seçmek zor olabilir. Neden koçluk eğitimi almak istediğinizi kendinize sorarak başlamanızı tavsiye ediyoruz. Kariyer geçişi mi planlıyorsunuz yoksa sadece bu harika beceriyi kendi mesleğinize eklemek mi istiyorsunuz?

Her iki programda mükemmel koçluğun kim olduğunuz kadar ne yaptığınızla da ilgili olduğu felsefesi üzerine kurulmuştur.O nedenle biz insanları yüksek performans koçları yaratabilmek için geliştiriyoruz. Koçların koçluk uygulamasını başlatıp geliştirebilmeleri için bazı temelleri anlamaları gerektiğine inanıyoruz. Bu da koçluk becerileri, küçük ölçekli işler ve pazarlama becerisi ve kültürel iletişim becerisi gerektirmektedir.